TÜRK ÇORAP DÜNYASI-TURKISH SOCKS PORTAL

Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

2019, EMEKLERİMİZİ TAÇLANDIRACAĞIMIZ BİR YIL OLACAK

Makaleler 27 Mart 2019

İlker Öztaş

Çorap Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Öztaş, Çorap sektörünün temsilcileri olarak, yoğun tempoyla geçirdiğimiz bir seneyi daha geride bıraktık. Katıldığımız fuarlar, başarıyla sonuçlandırdığımız URGE projeleri ve yurt dışına gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile epey yol kat ettik, etmeye de devam ediyoruz.

İçtenlikle belirtmek isterim ki, 2018 senesi boyunca yaptığımız tüm çalışmalarda, sektörümüzün hak ettiği noktaya gelebilmesini ve ihracatımızı artırabilmeyi göz önünde bulundurarak önemli adımlar attık. Bunun en güzel örneklerinden biri de; ABD pazarına dair önemli notlar çıkardığımız Las Vegas Magic Fuarı ve New York ziyareti oldu.

Hangi pazarlara yönelmemiz gerektiğine yönelik yaptığımız yoğun istişarelerde “Daha iyiye nasıl ulaşabiliriz, ihracat payımızı nasıl artırabiliriz” sorusunu temel aldık. Ve şunu bir kez daha gördük ki, bizler üreticiler olarak el ele verdiğimiz sürece güçlü olacağız, sağlam adımlarla ilerleyebileceğiz.

Şimdi, çalışmalarımıza var gücümüz ile devam edeceğimiz, emeklerimizin üzerine koyarak ilerleyebileceğimiz bir yılın başındayız. 2019’da izleyeceğimiz yol haritamızı, nitelikli çalışmalarımız ile şekillendireceğiz. Bunların başında, İHKİB’in organizasyonu ile gerçekleştirdiğimiz URGE projesinin 2’ncisi var. Başvuruların geçtiğimiz günlerde sona erdiği 2. Çorap URGE Projesi için verimli bir süreç bizleri bekliyor. 2019 yılında üzerinde düşünmemiz gereken ve düşünmekle kalmayıp harekete geçmemiz gereken bir diğer önemli husus da Ar-Ge ve tasarım.

Bildiğiniz üzere, üretimdeki gücümüzü tasarımla harmanladığımız sürece, ihracattaki değerimiz artacak, farklılığımız bizlere yeni pazarların kapılarını aralayacak. Hedeflerimize ulaşabilmemiz adına gösterdiğimiz çaba ve ehemmiyetin 2019 yılında da devam etmesini umut ediyor; çorap sanayicileri olarak çalışmalarımızın ihracatımızdaki artışla taçlanmasını diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Çorapland / Ocak-Şubat sayısı

sponsorlu bağlantılar

 • Dünyanın en büyük çorap ihracatçısı firma nerede?

  Tarafından AÇIK 15 Nisan 2019 - 0 Yorumlar

  Dünyanın en büyük çorap üreticisi ülke Çin’dir. Peki en büyük ihracatçısı hangi firma ve hangi ülkede faaliyet gösteriyor biliyor musunuz?

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 23 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi. Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.   Platin plaket: 50 milyon üzeri Altın Plaket: 20-50 milyon […]

 • Çorapçılar iftarda buluştu

  Tarafından AÇIK 15 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD)’nin ev sahipliğinde 14 Mayıs Salı günü bir otelde gerçekleşen iftarda; ÇSD yönetim kurulu, dernek üyeleri ile meslek kuruluşlarının başkanları bir araya geldi.

 • Çorap ihracatında düşüş sürüyor

  Tarafından AÇIK 10 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  2019’a kötü başlayan çorap sektörü ihracatta Ocak ayından beri kayıp yaşıyor. 2018’in Ocak-Nisan döneminde 336 milyon 627 dolarlık ihracat gerçekleştiren sektör, bu yılın aynı döneminde yüzde 2.7 kayıpla 327 milyon 700 bin dolarlık ihracat gerçekleştirebildi. Bu yıl ki ilk veriler ihracatta kayıp bir yıl yaşanacağı endişesini doğurdu. Önümüzdeki aylarda yurtdışı talepte ciddi bir artış olmadığı […]

 • GENÇ NESİL İŞİ MUTFAĞINDA ÖĞRENECEK

  Tarafından AÇIK 15 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  Çorap Sanayicileri DerneğiYönetim Kurulu BaşkanıİLKER ÖZTAŞ Çorap sanayicileri olarak, yeni nesli sektörümüzekazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.