Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

Çorapçıyı elektrik zammı çarptı

Haberler 2 Eylül 2021

Türkiye genelinde elektriğe Temmuz ayında yüzde 15 zam yapılmıştı. Bu zamla birlikte ağustos döneminde beklenti, tüketim kaynaklı artışın bu oranlarda olacağı yönündeydi ancak öyle olmadı. Faturalara yansıyan rakamlar, zammın yüzde 30-40 hatta yüzde 50 civarında olduğunu gösteriyor.

Evlerde ve fabrikalarda tüketilen elektriğin zamlanması haliyle vatandaşlarda büyük şaşkınlığa ve öfkeye neden oldu. Faturalarına bakanlar gördükleri rakamlara inanamadı. Bunlardan biri de çorap üretimi yapan sektörün tanınmış isimlerinden Gürsel Yetişoğlu. Ağustos dönemi faturasını sosyal medyada paylaşan ve gelen ödeme miktarına şaşıran Yetişoğlu, elektrik maliyetlerinin artması nedeniyle kazançlarının eridiğini dile getiriyor. Tepkisini çektiği bir video ile sektörle paylaşan Yetişoğlu, fason fiyatlarının yerinde sayarken maliyet kalemleri içinde önemli bir yere sahip olan elektriğe gelen bu yüksek zam nedeniyle her ey içeri girdiklerini, kazançlarının azaldığını söyledi.

Yetişoğlu fason veren büyük firmalara seslenerek imkanlar çerçevesinde fasoncuların bu maliyet artışlarını göz önünde bulundurarak bir iyileştirme yapmalarını rica etti. Yetişoğlu’nun konuşmasının detayları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

  Socks Importers

  • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
   Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
  • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
   For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
  • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
   Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
  • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
   Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
  • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
   Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

  Kategoriler