Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

D4S ile burun kapamalı makine pazarında rekabet kızışacak

Haberler 7 Aralık 2019

29 ülkede faaliyet gösteren, dört kıtada 50 ülkede acenteleri olan uluslararası bir grup olan Stäubli, çorap sektörünün üretim hızını ve işçilik maliyetlerini önemli ölçüde azaltan bir aparat geliştirdi.

Çorap makinelerine adapte edilebilen ve çorabın burun kısmını dikerek sonlandıran bu cihaz D4S olarak adlandırılıyor. Cihaz, 31/2 ve 4  1/2 tüm marka çorap makinelerinde kullanılabiliyor.

Sistemin kurulabilmesi için satın aldığınız çorap makine imalatçısı ile Stäubli arasında bir protokolün olması gerekiyor. Daha açık ifadeyle, Uzakdoğu menşeli ya da Rumi, Busi gibi italyan teknolojili çorap makineleri almaya karar verdiyseniz, makinelerimde D4S burun kapama aparatı da olsun istiyorum, diyorsanız, üretici firma ile Stäubli birlikte makineleri hazırlayıp burun kapamalı makine olarak sizlere teslim ediliyor. Elinizdeki önceden aldığınız ve fabrikanızda halen çalışmakta olan makinelere sonradan takılması henüz gündemde değil.

Sistem, tamamen sıfır makineler için geçerli olup fabrikada hazırlanıyor. Bu aparat için öncelikle  Stäubli firmasıyla temasa geçmeniz gerekiyor.

Şu anda İtalyan Rumi marka makinelerde başarıyla kullanılan D4S teknolojisi, Tayvan çorap makine devi Dakong tarafından da kullanılacağı belirtiliyor. Bu sayının ileride daha artacağı tahmin ediliyor. Bu süreç beklendiği gibi giderse çorap pazarına burun kapamalı makineleriyle hakim olan Lonati’ye yeni rakipler çıkmış olacak.

D4S nedir nasıl çalışır?

D4S, çorap örme makinesi için tam otomatik çorap burnu kapama cihazıdır. Çorapları doğrudan örme makinesine otomatik olarak bağlamak için geliştirildi. D4S, 3½ ”ila 4½” çapındaki ve 8 ila 19 gauge çapındaki çorap örme makinelerinde kullanılabilir. D4S bir örgü makinesine kurulduktan sonra farklı gösterge aralıklarına ayarlamak, hızlı ve kolaydır.

 

Belli başlı faydaları:

 • Çorap imalatında önemli derecede daha yüksek verimlilik sağlıyor.
 • Hızlı üretim ve işçilik maliyetlerinde azalma sağlıyor.
 • Mükemmel fiyat / performans oranı sayesinde hızlı geri dönüş sağlıyor.
 • Çeşitli çaplara kolayca uyarlanabiliyor.

Stäubli Hakkında

Şu anda 29 ülkede faaliyet gösteren, dört kıtada 50 ülkede acenteleri olan uluslararası bir gruptur. 5.500 kişilik küresel işgücüyle, robotik teknolojiler, konvektör ve tekstil alanında faaliyet göstermektedir. Aslen 1892 yılında Horgen / Zürih’te küçük bir atölye olarak kurulan Stäubli, İsviçre’nin Pfäffikon kentinde bulunan uluslararası bir grup olup dünyadaki tüm endüstriyel sektörlere yenilikçi çözümler sunmaktadır. Şirketin yıllık cirosu 1.3 milyar doların üzerindedir.

  

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • Çin'deki salgının Türkiye'nin çorap ihracatına etkisi

  Tarafından AÇIK 28 Ocak 2020 - 0 Yorumlar

  Çin’in Wuhan şehrinde 8 Aralık 2019 tarihinde ilk kez rapor edilen o günden bügüne hızla yayılan Coronavirus nedeniyle dünya diken üstünde. Hızla yayılan ve Çin’deki birçok kentte karantina uygulanmasına neden olan salgın nedeniyle 100’den fazla kişi hayatını kaybetti, 5000’e yakın kişi enfekte olmuş durunda. Bu rakamın daha da artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 • Bayrampaşa'da çorap imalathanesinde yangın çıktı

  Tarafından AÇIK 3 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Bayrampaşa’da Duman İşhanı’nın üst katında faaliyet gösteren Mustafa Nezir’a ait Nzr Textile isimli çorap atölyesinde yangın çıktı. Yangına müdahale sırasında bir itfaiyeci düşerek yaralandı. Yaralı itfaiye eri ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yangın itfaiye ekiplerinin iki saat süren çalışmasıyla söndürüldü.

 • Tekstilin merkezi İtalya'da salgın alarmı

  Tarafından AÇIK 24 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  İtalya’daki 150’den fazla coronavirüs vakasının çıkması ülkede tedirginlik yarattı. İtalya’da salgın endişesi olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden oldu. Vaka sayısının artması ve ilk ölümün gerçekleşmesi ile birlikte karantina uygulamaları başladı.

 • Salgın nedeniyle üretime ara veren çorap fabrikalarının listesi

  Tarafından AÇIK 20 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizdeki birçok firma geçici olarak kapılarını kanattı, çalışanlarını evlerine gönderdi. Çorap sektöründe Ultra Çorap çalışanlarını 30 Mart’a kadar ücretli izin verdi. Bunun dışında Alpin Çorap ve Atel de üretime ara verdi. Ay sonuna kadar üretime ara veren ya da bir kaç güne kadar ara verecek olan firmalar şöyle: Ultra Çorap Alpin Çorap […]

 • Bir yangın haberi de Kapaklı'dan geldi

  Tarafından AÇIK 4 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Bayrampaşa’daki çorap atölyesi yangının daha dumanı tüterken bir yangın haberi de Tekirdağ Kapaklı’dan geldi. Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde, Yıldız Caddesinde faaliyet gösteren bir çorap atölyesinde yangın çıktı. İki katlı atölyede meydana gelen yangın maddi hasara neden oldu. Elektrik kontağından çıktığı tespit edilen yangın, Tekirdağ itfaiyesinin müdehalesiyle söndürüldü.  

Kategoriler

Socks Importers

 • Gertex USA Inc. / 20 Şubat 2020:
  For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
 • Gina Hosiery Ltd. / 20 Şubat 2020:
  Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
 • Shalom International Corporation / 20 Şubat 2020:
  Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
 • E & E Hosiery, Inc. / 20 Şubat 2020:
  Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...
 • HOSIERY CENTER B.V. / 17 Eylül 2019:
  Hosiery Center is an independent “full-service” organization specialized in sales,...