Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

D4S ile burun kapamalı makine pazarında rekabet kızışacak

Haberler 7 Aralık 2019

29 ülkede faaliyet gösteren, dört kıtada 50 ülkede acenteleri olan uluslararası bir grup olan Stäubli, çorap sektörünün üretim hızını ve işçilik maliyetlerini önemli ölçüde azaltan bir aparat geliştirdi.

Çorap makinelerine adapte edilebilen ve çorabın burun kısmını dikerek sonlandıran bu cihaz D4S olarak adlandırılıyor. Cihaz, 31/2 ve 4  1/2 tüm marka çorap makinelerinde kullanılabiliyor.

Sistemin kurulabilmesi için satın aldığınız çorap makine imalatçısı ile Stäubli arasında bir protokolün olması gerekiyor. Daha açık ifadeyle, Uzakdoğu menşeli ya da Rumi, Busi gibi italyan teknolojili çorap makineleri almaya karar verdiyseniz, makinelerimde D4S burun kapama aparatı da olsun istiyorum, diyorsanız, üretici firma ile Stäubli birlikte makineleri hazırlayıp burun kapamalı makine olarak sizlere teslim ediliyor. Elinizdeki önceden aldığınız ve fabrikanızda halen çalışmakta olan makinelere sonradan takılması henüz gündemde değil.

Sistem, tamamen sıfır makineler için geçerli olup fabrikada hazırlanıyor. Bu aparat için öncelikle  Stäubli firmasıyla temasa geçmeniz gerekiyor.

Şu anda İtalyan Rumi marka makinelerde başarıyla kullanılan D4S teknolojisi, Tayvan çorap makine devi Dakong tarafından da kullanılacağı belirtiliyor. Bu sayının ileride daha artacağı tahmin ediliyor. Bu süreç beklendiği gibi giderse çorap pazarına burun kapamalı makineleriyle hakim olan Lonati’ye yeni rakipler çıkmış olacak.

D4S nedir nasıl çalışır?

D4S, çorap örme makinesi için tam otomatik çorap burnu kapama cihazıdır. Çorapları doğrudan örme makinesine otomatik olarak bağlamak için geliştirildi. D4S, 3½ ”ila 4½” çapındaki ve 8 ila 19 gauge çapındaki çorap örme makinelerinde kullanılabilir. D4S bir örgü makinesine kurulduktan sonra farklı gösterge aralıklarına ayarlamak, hızlı ve kolaydır.

 

Belli başlı faydaları:

 • Çorap imalatında önemli derecede daha yüksek verimlilik sağlıyor.
 • Hızlı üretim ve işçilik maliyetlerinde azalma sağlıyor.
 • Mükemmel fiyat / performans oranı sayesinde hızlı geri dönüş sağlıyor.
 • Çeşitli çaplara kolayca uyarlanabiliyor.

Stäubli Hakkında

Şu anda 29 ülkede faaliyet gösteren, dört kıtada 50 ülkede acenteleri olan uluslararası bir gruptur. 5.500 kişilik küresel işgücüyle, robotik teknolojiler, konvektör ve tekstil alanında faaliyet göstermektedir. Aslen 1892 yılında Horgen / Zürih’te küçük bir atölye olarak kurulan Stäubli, İsviçre’nin Pfäffikon kentinde bulunan uluslararası bir grup olup dünyadaki tüm endüstriyel sektörlere yenilikçi çözümler sunmaktadır. Şirketin yıllık cirosu 1.3 milyar doların üzerindedir.

  

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • Bony Tekstil'den çalışanlarına yılbaşı eğlencesi

  Tarafından AÇIK 23 Aralık 2019 - 0 Yorumlar

  Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bony Tekstil İşletmeleri, düzenlediği geleneksel yılbaşı programında çalışanlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

 • D4S ile burun kapamalı makine pazarında rekabet kızışacak

  Tarafından AÇIK 7 Aralık 2019 - 0 Yorumlar

  29 ülkede faaliyet gösteren, dört kıtada 50 ülkede acenteleri olan uluslararası bir grup olan Stäubli, çorap sektörünün üretim hızını ve işçilik maliyetlerini önemli ölçüde azaltan bir aparat geliştirdi. Çorap makinelerine adapte edilebilen ve çorabın burun kısmını dikerek sonlandıran bu cihaz D4S olarak adlandırılıyor. Cihaz, 31/2 ve 4  1/2 tüm marka çorap makinelerinde kullanılabiliyor. Sistemin kurulabilmesi […]

 • Erbos Çorap/ Suat Öztürk: “Bir Erbos Kültürü olsun istiyorum”

  Tarafından AÇIK 14 Aralık 2019 - 0 Yorumlar

  Erbos Çorap Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, personel eğitimine çok önem verdiklerini söyledi. ÇSD’nin yayın organı Çorapland Dergisine demeç veren Öztürk, iyi bir ekibin ancak iyi bir eğitimle var olacağını belirterek bu amaçla Erbos Çorap çalışanlarına özel danışmanlar eşliğinde pek çok konuda eğitim verildiğini söyledi.

 • GetSocks'un hedefinde Kuzey Amerika pazarı var

  Tarafından AÇIK 16 Aralık 2019 - 0 Yorumlar

  2018 yılında kurulan Get Socks, son teknoloji ürünü üretim parkı ve geniş pazar ağı ile kadın, erkek ve çocuk çorapları üretiyor. Şu anda aylık 500 bin çift çorap üreten ve tamamen ihracat odaklı firma, hedefine Amerika ve Kanada’yı aldı.

 • Çorap operatörü kursu başladı

  Tarafından AÇIK 4 Aralık 2019 - 0 Yorumlar

  2 Aralık itibariyle çorap operatörü kursu başladı. Çorap sektörünün önemli ihtiyaçlarından biri olan eğitimli kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için ÇSD&İTKİB&İŞ-KUR&İSMEK&MARMARA ÜNİVERSİTESİ işbirliğinde başlatılan kursa katılanlar, mezun olduklarında  sektörde sertifikalı personel olarak işe başlayabilecekler. Çorap Makine Operatörü yetiştirme kursuna katılmak isteyen kursiyerler, Çorap Sanayicileri Derneği ile irtibata geçebilirler. Tel: 0212 438 32 08

Kategoriler