Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

D4S ile burun kapamalı makine pazarında rekabet kızışacak

Haberler 7 Aralık 2019

29 ülkede faaliyet gösteren, dört kıtada 50 ülkede acenteleri olan uluslararası bir grup olan Stäubli, çorap sektörünün üretim hızını ve işçilik maliyetlerini önemli ölçüde azaltan bir aparat geliştirdi.

Çorap makinelerine adapte edilebilen ve çorabın burun kısmını dikerek sonlandıran bu cihaz D4S olarak adlandırılıyor. Cihaz, 31/2 ve 4  1/2 tüm marka çorap makinelerinde kullanılabiliyor.

Sistemin kurulabilmesi için satın aldığınız çorap makine imalatçısı ile Stäubli arasında bir protokolün olması gerekiyor. Daha açık ifadeyle, Uzakdoğu menşeli ya da Rumi, Busi gibi italyan teknolojili çorap makineleri almaya karar verdiyseniz, makinelerimde D4S burun kapama aparatı da olsun istiyorum, diyorsanız, üretici firma ile Stäubli birlikte makineleri hazırlayıp burun kapamalı makine olarak sizlere teslim ediliyor. Elinizdeki önceden aldığınız ve fabrikanızda halen çalışmakta olan makinelere sonradan takılması henüz gündemde değil.

Sistem, tamamen sıfır makineler için geçerli olup fabrikada hazırlanıyor. Bu aparat için öncelikle  Stäubli firmasıyla temasa geçmeniz gerekiyor.

Şu anda İtalyan Rumi marka makinelerde başarıyla kullanılan D4S teknolojisi, Tayvan çorap makine devi Dakong tarafından da kullanılacağı belirtiliyor. Bu sayının ileride daha artacağı tahmin ediliyor. Bu süreç beklendiği gibi giderse çorap pazarına burun kapamalı makineleriyle hakim olan Lonati’ye yeni rakipler çıkmış olacak.

D4S nedir nasıl çalışır?

D4S, çorap örme makinesi için tam otomatik çorap burnu kapama cihazıdır. Çorapları doğrudan örme makinesine otomatik olarak bağlamak için geliştirildi. D4S, 3½ ”ila 4½” çapındaki ve 8 ila 19 gauge çapındaki çorap örme makinelerinde kullanılabilir. D4S bir örgü makinesine kurulduktan sonra farklı gösterge aralıklarına ayarlamak, hızlı ve kolaydır.

 

Belli başlı faydaları:

 • Çorap imalatında önemli derecede daha yüksek verimlilik sağlıyor.
 • Hızlı üretim ve işçilik maliyetlerinde azalma sağlıyor.
 • Mükemmel fiyat / performans oranı sayesinde hızlı geri dönüş sağlıyor.
 • Çeşitli çaplara kolayca uyarlanabiliyor.

Stäubli Hakkında

Şu anda 29 ülkede faaliyet gösteren, dört kıtada 50 ülkede acenteleri olan uluslararası bir gruptur. 5.500 kişilik küresel işgücüyle, robotik teknolojiler, konvektör ve tekstil alanında faaliyet göstermektedir. Aslen 1892 yılında Horgen / Zürih’te küçük bir atölye olarak kurulan Stäubli, İsviçre’nin Pfäffikon kentinde bulunan uluslararası bir grup olup dünyadaki tüm endüstriyel sektörlere yenilikçi çözümler sunmaktadır. Şirketin yıllık cirosu 1.3 milyar doların üzerindedir.

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • Pamuk ipliğine gelen zam hazır giyimcileri ve çorapçıları endişelendiriyor

  Tarafından AÇIK 2 Şubat 2021 - 0 Yorumlar

  Ocak 2021 itibariyle iplik piyasasında gündem hammadde tedariki ve artan fiyatlar. İç piyasada ipliğe çok ihtiyaç olduğu ve ihracatının kota ile engellenmesi gerektiği yönünde talepler dile getirilmeye başlandı. Bir diğer endişe ise pamuk ipliği fiyatlarının yükselmesi.

 • Tekstilcilerden iplik ithalatında ek verginin kaldırılması çağrısı

  Tarafından AÇIK 11 Kasım 2021 - 0 Yorumlar

  Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki 18 birlik ve dernek, hammadde fiyatlarındaki olağanüstü artışa işaret ederek pamuk ve pamuk ipliği ihracatına gözetim uygulanması; iplik ithalatında ise ek verginin kaldırılması çağrısı yaptı.

 • HMS Çorap Genel Müdürü Gürsel Yetişoğlu'ndan yeni video

  Tarafından AÇIK 2 Ekim 2021 - 0 Yorumlar

  HMS Çorap Genel Müdürü Gürsel Yetişoğlu, elektrik zamlarının sektörde yarattığı sıkıntıları içeren videosundan sonra ikinci bir video daha yayınladı. Usta bu kez fason fiyatlarını gündemine aldı. Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10226515268136639&id=1493433626

 • Türkiye'nin en büyük çorapçıları

  Tarafından AÇIK 7 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  İSO 1000 Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesine göre Türkiye’nin en büyük çorapçısı Penti Çorap San. ve Tic. A.Ş. 2016 rakamlarıyla üretimden kaynaklı net satışı 192 milyon TL olan Penti Türkiye’nin en büyük çorap üreticisidir. Çorap sanayinin Penti’den sonra gelen en büyük ikinci şirketi ise 179 milyon TL net satış rakamıyla Beks Çorap ve İç Giyim […]

  Socks Importers

  • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
   Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
  • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
   For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
  • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
   Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
  • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
   Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
  • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
   Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

  Kategoriler