TÜRK ÇORAP DÜNYASI-TURKISH SOCKS PORTAL

Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Dünyanın en büyük çorap ihracatçısı firma nerede?

Haberler 15 Nisan 2019


Dünyanın en büyük çorap üreticisi ülke Çin’dir. Peki en büyük ihracatçısı hangi firma ve hangi ülkede faaliyet gösteriyor biliyor musunuz?

Fabrika sayısı ve bu fabrikalardaki toplam makine sayısına bakılırsa dünyanın en büyük çorap ihracatçısı Pakistanlı bir firma olabilir. Firmanın ismi Interloop Çorap. Bu firmanın Pakistan’da 4, Bangladeş’te 1, Sri Lanka’da 1 olmak üzere yayılmış dikey olarak entegre 6 üretim tesisi bulunuyor. Dikey olarak entegre üretim üzerine yapılanan, en yüksek İtalyan Örme Makinelerini kullanan, İspanyol finisaj Makineleri ve İtalyan Boyama Makineleri ile donatılmış olan bu dev çorap firması; yüksek hacimli standart karışım ve düşük hacimli özelleştirilmiş ürünler üretmek için hızlı değiştirme kabiliyetine ve yüksek vasıflı personele sahiptir.

Interloop Endüstri Parkında bulunan Interloop Plant 4 , Pakistan’ın ve Bölgesinin İlk LEED Altın Sertifikalı Çorap Üretim Tesisi olup , V4 derecelendirme sistemi altında% 26 Enerji Tasarrufu, Taşınabilir Su Kullanımında% 51 Azaltma ve Konfor için% 25 Artırılmış Taze Hava Girişi sağlar.

Interloop firmasının çorap fabrikalarında toplam 5 bin 308 adet son teknoloji çorap makinesi bulunuyor. Firmanın yıllık çorap üretim kapasitesi ise 712 milyon çiftin üzerindedir.

Nike, H&M ve Puma gibi global markalara üretim yapan Interloop, dünyanın en büyük çorap ihracatçısı ve küresel pazarın % 3,5 ila 4’üne sahip olduğu söyleniyor.

Etiket yok

  

sponsorlu bağlantılar

 • Dünyanın en büyük çorap ihracatçısı firma nerede?

  Tarafından AÇIK 15 Nisan 2019 - 0 Yorumlar

  Dünyanın en büyük çorap üreticisi ülke Çin’dir. Peki en büyük ihracatçısı hangi firma ve hangi ülkede faaliyet gösteriyor biliyor musunuz?

 • Bipier çorap çevirme makinesi

  Tarafından AÇIK 9 Şubat 2019 - 0 Yorumlar

  ETS Pazarlama çorap sektörünün olmazsa olmazlarından biri olan çorap çevirme makinesini sektörün hizmetine sunmaya başladı.  İtalyan teknoloji markası olan Bipier çorap çevirme makinesi, 1 kontrol ünitesine 5 adet çevirme modülüne sahiptir. Her bir modül 4 saniyenin altında bir zamanda bir çorabı çevirebiliyor. Vasıfız herhangi bir kişinin rahatlıkla kullanabildiği bu makine adeta robot gibi çalışıyor.

 • Roff Çorap: 2019 güzel işler ortaya koyacağımız bir sene olacak

  Tarafından AÇIK 11 Şubat 2019 - 0 Yorumlar

  ÇSD’nin yayın organı Çorapland dergisine röportaj veren Roff Çorap’ın genel müdürü Mesut Kopuz, 2018 yılında yaşanılan zorlukların 2019 yılında sona ereceğine olan inancının tam olduğunu belirtiyor. Kopuz, “Türkiye çok daha büyük sıkıntıları atlatmış, güçlü bir ülke. 2019 güzel işler ortaya koyacağımız bir sene olacak” dedi.

 • 2018'de en fazla çorap makinesi İtalya'dan geldi

  Tarafından AÇIK 6 Şubat 2019 - 0 Yorumlar

  TUİK İstatistiklerine göre 2018 yılında toplam değeri 57.3 milyon dolar olan  2730 adet çorap makinesi ithal edildi. Bu ithalatın 2 bin 526 adedi İtalya’dan geldi. 99 adedi Çin’den, 77 adedi Tayvan’dan geldi. Aynı yıl Almanya’dan ise 32 adet makine girişi oldu. 2017 yılında 2380 adet çorap makine girişi olmuştu.

 • Diyarbakır'da bir firma daha çorap üretimine başladı

  Tarafından AÇIK 18 Şubat 2019 - 0 Yorumlar

  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Bistex Tekstil isimli firma, iç giyimden sonra çorap üretimine başladı.  İlk etapta 1000 metrekarelik alanda üretime geçen fabrikada şu anda 15 adet Lonati marka (615 ve 626 burun kapamalı) makine bulunuyor. Yıl sonuna kadar makine sayısının 50’ye ulaşması hedefleniyor. Fabrika şu anda sadece erkek grubunda (200 iğne) üretim yapmaktadır.