TÜRK ÇORAP DÜNYASI-TURKISH SOCKS PORTAL

Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Dünyanın en büyük çorap ihracatçısı firma nerede?

Haberler 15 Nisan 2019


Dünyanın en büyük çorap üreticisi ülke Çin’dir. Peki en büyük ihracatçısı hangi firma ve hangi ülkede faaliyet gösteriyor biliyor musunuz?

Fabrika sayısı ve bu fabrikalardaki toplam makine sayısına bakılırsa dünyanın en büyük çorap ihracatçısı Pakistanlı bir firma olabilir. Firmanın ismi Interloop Çorap. Bu firmanın Pakistan’da 4, Bangladeş’te 1, Sri Lanka’da 1 olmak üzere yayılmış dikey olarak entegre 6 üretim tesisi bulunuyor. Dikey olarak entegre üretim üzerine yapılanan, en yüksek İtalyan Örme Makinelerini kullanan, İspanyol finisaj Makineleri ve İtalyan Boyama Makineleri ile donatılmış olan bu dev çorap firması; yüksek hacimli standart karışım ve düşük hacimli özelleştirilmiş ürünler üretmek için hızlı değiştirme kabiliyetine ve yüksek vasıflı personele sahiptir.

Interloop Endüstri Parkında bulunan Interloop Plant 4 , Pakistan’ın ve Bölgesinin İlk LEED Altın Sertifikalı Çorap Üretim Tesisi olup , V4 derecelendirme sistemi altında% 26 Enerji Tasarrufu, Taşınabilir Su Kullanımında% 51 Azaltma ve Konfor için% 25 Artırılmış Taze Hava Girişi sağlar.

Interloop firmasının çorap fabrikalarında toplam 5 bin 308 adet son teknoloji çorap makinesi bulunuyor. Firmanın yıllık çorap üretim kapasitesi ise 712 milyon çiftin üzerindedir.

Nike, H&M ve Puma gibi global markalara üretim yapan Interloop, dünyanın en büyük çorap ihracatçısı ve küresel pazarın % 3,5 ila 4’üne sahip olduğu söyleniyor.

Etiket yok

  

sponsorlu bağlantılar

 • Dünyanın en büyük çorap ihracatçısı firma nerede?

  Tarafından AÇIK 15 Nisan 2019 - 0 Yorumlar

  Dünyanın en büyük çorap üreticisi ülke Çin’dir. Peki en büyük ihracatçısı hangi firma ve hangi ülkede faaliyet gösteriyor biliyor musunuz? Fabrika sayısı ve bu fabrikalardaki toplam makine sayısına bakılırsa dünyanın en büyük çorap ihracatçısı Pakistanlı bir firma olabilir. Firmanın ismi Interloop Çorap. Bu firmanın Pakistan’da 4, Bangladeş’te 1, Sri Lanka’da 1 olmak üzere yayılmış dikey […]

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 23 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi. Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.   Platin plaket: 50 milyon üzeri Altın Plaket: 20-50 milyon […]

 • Çorapçılar iftarda buluştu

  Tarafından AÇIK 15 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD)’nin ev sahipliğinde 14 Mayıs Salı günü bir otelde gerçekleşen iftarda; ÇSD yönetim kurulu, dernek üyeleri ile meslek kuruluşlarının başkanları bir araya geldi.

 • Çorap ihracatında düşüş sürüyor

  Tarafından AÇIK 10 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  2019’a kötü başlayan çorap sektörü ihracatta Ocak ayından beri kayıp yaşıyor. 2018’in Ocak-Nisan döneminde 336 milyon 627 dolarlık ihracat gerçekleştiren sektör, bu yılın aynı döneminde yüzde 2.7 kayıpla 327 milyon 700 bin dolarlık ihracat gerçekleştirebildi. Bu yıl ki ilk veriler ihracatta kayıp bir yıl yaşanacağı endişesini doğurdu. Önümüzdeki aylarda yurtdışı talepte ciddi bir artış olmadığı […]

 • GENÇ NESİL İŞİ MUTFAĞINDA ÖĞRENECEK

  Tarafından AÇIK 15 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  Çorap Sanayicileri DerneğiYönetim Kurulu BaşkanıİLKER ÖZTAŞ Çorap sanayicileri olarak, yeni nesli sektörümüzekazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.