Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

Erbos Çorap YKB Suat Öztürk: Türkiye’nin kapasite  artırma ve kalifiye eleman yetiştirmede sorunları var

Haberler 2 Ekim 2021

ÇSD’nin resmi yayın organı Çorapland’e demeç veren Erbos Çorap Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, Türkiye’nin kapasite  artırma ve kalifiye eleman yetiştirmede sorun yaşadığını söyledi. 

Dünya çorap pazarında Türkiye’nin en büyük rakibi olan Çin ile rekabet etmesinin zor olduğunu dile getiren Öztürk, “Ülkemizin Çin’i geride bırakması gibi bir ihtimali yakın gelecekte öngörmüyorum. Fiyat olarak Çin ile aynı oranlarda olsak da Çin, kapasite anlamında bizden çok ilerde. Örneğin, bugün Türkiye’de 1 milyon dolar yatırım yaparak 500 kişiyi istihdam edecek bir tekstil atölyesi kurulabilir ama aynı yatırımla çorap fabrikası kuramazsınız. Çünkü çorap sektörünün makine parkuru çok değerli ve maalesef yerli makine üretilmiyor. Dünyanın ikinci büyük ihracatçısı olmamıza rağmen, bin ve üzerinde makine sayısı olan tesis sayımız iki elin parmağını geçmiyor. Ancak Çin’e bakıldığında bu rakamlar 8 ile 10 bini buluyor. Çünkü Çinliler kendi makinelerini üretebiliyorlar. Dolayısıyla çorap sektörünün küresel ölçekte daha iyi bir konuma gelmesi ve Çin’i geride bırakarak pazar payını genişletebilmesi için kendi makinelerini üretmesi, kalifiye eleman yetiştirmesi ve kapasitesini artırması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Çorapland, sayı 91

 

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • HMS Çorap Genel Müdürü Gürsel Yetişoğlu'ndan yeni video

  Tarafından AÇIK 2 Ekim 2021 - 0 Yorumlar

  HMS Çorap Genel Müdürü Gürsel Yetişoğlu, elektrik zamlarının sektörde yarattığı sıkıntıları içeren videosundan sonra ikinci bir video daha yayınladı. Usta bu kez fason fiyatlarını gündemine aldı. Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10226515268136639&id=1493433626

 • Erbos Çorap YKB Suat Öztürk: Türkiye'nin kapasite  artırma ve kalifiye eleman yetiştirmede sorunları var

  Tarafından AÇIK 2 Ekim 2021 - 0 Yorumlar

  ÇSD’nin resmi yayın organı Çorapland’e demeç veren Erbos Çorap Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, Türkiye’nin kapasite  artırma ve kalifiye eleman yetiştirmede sorun yaşadığını söyledi.  Dünya çorap pazarında Türkiye’nin en büyük rakibi olan Çin ile rekabet etmesinin zor olduğunu dile getiren Öztürk, “Ülkemizin Çin’i geride bırakması gibi bir ihtimali yakın gelecekte öngörmüyorum. Fiyat olarak Çin ile […]

 • Tekstilcilerden iplik ithalatında ek verginin kaldırılması çağrısı

  Tarafından AÇIK 11 Kasım 2021 - 0 Yorumlar

  Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki 18 birlik ve dernek, hammadde fiyatlarındaki olağanüstü artışa işaret ederek pamuk ve pamuk ipliği ihracatına gözetim uygulanması; iplik ithalatında ise ek verginin kaldırılması çağrısı yaptı.

 • Lonati SPA: Tetaş, Türkiye pazarındaki yeni ortağımız

  Tarafından AÇIK 29 Eylül 2021 - 0 Yorumlar

  Lonati SpA, resmi sitesinde önemli bir haberi duyurdu. Firma 40 yıldır işbirliği içinde olduğu Atamanlar ile yolları ayırdığını, 2021 Eylül itibariye Türkiye ‘de Tetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş. ile işbirliği içinde olacağını ilan etti.

 • 2020'nin en başarılı çorap ihracatçıları açıklandı

  Tarafından AÇIK 4 Ekim 2021 - 0 Yorumlar

  2020’de salgına rağmen 17,1 milyar dolarlık ihracata imza atan hazır giyim ve konfeksiyon firmalarının ödülleri törenle verildi. Listede çok sayıda çorap ihracatçısı da var.

Socks Importers

 • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
  Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
 • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
  For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
 • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
  Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
 • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
  Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
 • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
  Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

Kategoriler