Hoşgeldiniz ziyaretçi! [Kayıt Ol | Giriş yap

Linexpo İç Giyim ve Çorap Fuarı, 9-12 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak

Haberler 30 Ocak 2022

Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TİGSAD) organize ettiği ‘Linexpo’ İç Giyim ve Çorap Fuarı, 9-12 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. 250 katılımcının yer alacağı fuara 103 ülkeden yaklaşık 5 bin yabancı bekleniyor.

 

Geçen yılı 20 milyar 200 milyon dolar ihracatla kapatan hazır giyim sektörü de ayrıca 9-11 tarihleri arasında İHKİB ve İTO’nun desteklediği IFCO Hazır Giyim Fuarı’na da ilk defa imza atıyor. Bunun yanında yine aynı tarihlerde ve salonlarda Fashionist Abiye ve Gelinlik Fuarı’yla birlikte 40.000 metre kapalı alanda toplamda 500 katılımcı firma ile fuar Türkiye’nin en büyük hazır giyim fuarı olacak. Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TİGSAD) düzenlediği ‘Linexpo’ İç Giyim ve Çorap Fuarı, 9-12 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayacak. Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek fuarda 250 katılımcı yer alacak. 103 ülkeden yaklaşık 5 bin yabancı bekleniyor. Yerli ve yabancı toplam ziyaretçi sayısının ise 15 bini bulması tahmin ediliyor.

 

‘MODA GÜNLERİ’ OLARAK BAŞLADI, ULUSLARARASI STATÜYE KAVUŞTU

 

TİGSAD Başkan Yardımcısı ve Fuar Komitesi Başkanı Eşref Geyik, bu yıl 6’ncı kez düzenlenecek olan fuarla ilgili şu bilgileri verdi: “TİGSAD olarak fuar organizasyon firmamızla tam bir dayanışma ve işbirliği içerisindeyiz. Fuarımızın stratejisini beş yıllık planlamalar dahilinde yapıyoruz. İlk beş yıllık hedefimizi tutturduk. Alım heyetleri, b2b görüşmeler, yabancı ziyaretçi sayımızda geldiğimiz nokta ve katılımcı sayımızdaki artış istikrarlı büyümeyi beraberinde getirdi. 2016’da ‘Moda Günleri’ olarak başladığımız yolun sonunda uluslararası fuar statüsüne layık görüldük. Linexpo’nun en büyük özelliklerinden biri de tüm satış alanlarının fuar tarihinden bir yıl önce doluyor olması. Katılımcı firmalarımızın faaliyet alanları iç giyim, pijama, mayo, korse, çeyiz grubu, sutyen, çocuk pijama, çocuk çamaşırı, saten grubu, tayt, korse, ev giysisi ve eşofman grubu. Firmalarımızın pandemi sonrası dönemde özellikle yurt dışı alım heyetleri ile kuracağı ilişkiler sektör ihracatımız açısından çok önemli. TİGSAD olarak Linexpo aracılığı ile üretimle, ihracatla ve istihdamla büyümek isteyen ülkemize her geçen yıl daha fazla döviz girdisi sağlamayı hedefliyoruz.”

 

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • Pamuk ipliğine gelen zam hazır giyimcileri ve çorapçıları endişelendiriyor

  Tarafından AÇIK 2 Şubat 2021 - 0 Yorumlar

  Ocak 2021 itibariyle iplik piyasasında gündem hammadde tedariki ve artan fiyatlar. İç piyasada ipliğe çok ihtiyaç olduğu ve ihracatının kota ile engellenmesi gerektiği yönünde talepler dile getirilmeye başlandı. Bir diğer endişe ise pamuk ipliği fiyatlarının yükselmesi.

 • Tekstilcilerden iplik ithalatında ek verginin kaldırılması çağrısı

  Tarafından AÇIK 11 Kasım 2021 - 0 Yorumlar

  Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki 18 birlik ve dernek, hammadde fiyatlarındaki olağanüstü artışa işaret ederek pamuk ve pamuk ipliği ihracatına gözetim uygulanması; iplik ithalatında ise ek verginin kaldırılması çağrısı yaptı.

 • Türkiye'nin en büyük çorapçıları

  Tarafından AÇIK 7 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  İSO 1000 Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesine göre Türkiye’nin en büyük çorapçısı Penti Çorap San. ve Tic. A.Ş. 2016 rakamlarıyla üretimden kaynaklı net satışı 192 milyon TL olan Penti Türkiye’nin en büyük çorap üreticisidir. Çorap sanayinin Penti’den sonra gelen en büyük ikinci şirketi ise 179 milyon TL net satış rakamıyla Beks Çorap ve İç Giyim […]

 • MEMMİNGER – IRO yeni iş Ortağı HALO ile birlikte Örgü üretimi takip süreçlerini daha şeffaf ve daha verimli hale getiriyor

  Tarafından AÇIK 10 Mayıs 2022 - 0 Yorumlar

  Örgü makineleri üretim takip sistemleri ve süreç teknolojisi yönetimi alanında uzman olan Dornstetten merkezli MEMMINGER-IRO GmbH ile HALO firmasının işbirliğinin bu zor koşullarda ilk meyvelerini vermiş olmasından ve birlikte geliştirilen  inteos® NETWORKER çözümünün üstün kalitesinin pratikte kanıtlanmış olmasından büyük memnuniyet duyuyor.

  Socks Importers

  • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
   Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
  • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
   For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
  • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
   Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
  • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
   Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
  • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
   Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

  Kategoriler