Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

Lonati SPA: Tetaş, Türkiye pazarındaki yeni ortağımız

Haberler 29 Eylül 2021

Lonati SpA, resmi sitesinde önemli bir haberi duyurdu. Firma 40 yıldır işbirliği içinde olduğu Atamanlar ile yolları ayırdığını, 2021 Eylül itibariye Türkiye ‘de Tetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş. ile işbirliği içinde olacağını ilan etti.

Bundan böyle tüm satış, satış sonrası kurulum, eğitim, yedek parça ve diğer tüm faaliyetler, partner olarak tercih edilen ve protokol imzalanan TETAŞ ile yürütülecek.

Lonati, Türkiye’deki her bir bireysel müşteriye katma değer sağlamak için Tetaş ile bu ortaklığı başlatmaktan mutluluk duyduğunu bildirdi. Basın açıklamasında; “Türkiye, Lonati için son derece önemli bir pazar olması sebebiyle Tetaş gibi müşterilerimizi doğru özen ve dikkatle takip edeceğini bildiğimiz stratejik bir ortak seçmiş bulunmaktayız. Müşteri ve paydaşlarımıza saygıyla duyurulur” denildi.

Tetaş is our new partner on Turkish market

Sales, after sales, installation, training, spare parts and all other activities.

Regarding the Turkish market we are pleased to announce that Lonati SpA has decided to cooperate with Tetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş. Tetaş will be our partner in Turkey and follow all sales, after sales, installation, training, spare parts, and all other related activities. Lonati is pleased to start this partnership with Tetaş to give added value to every single individual customer in Turkey. The market in Turkey is an exceptionally important market for Lonati and therefore we have chosen a strategic partner like Tetaş that we know will follow our customers with the right care and attention. Respectfully announced to our customers and to all concerned. 

 

sponsorlu bağlantılar

  Socks Importers

  • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
   Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
  • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
   For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
  • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
   Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
  • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
   Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
  • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
   Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

  Kategoriler