Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

Murat Çorap’tan yeni fabrika yatırımı

Haberler 9 Mart 2022

Murat Çorap, yeni fabrika için kolları sıvadı. İki fabrikası bulunan şirketin üçüncü fabrikasını Eskişehir’de inşa edecek.

15 milyon dolarlık yeni çorap tesisin günün şartlarına uygun modern bir altyapısı olacağı belirtiliyor.

Konuyla ilgili olarak Para Dergisi’ne röportaj veren firma sahibi Ümit Özüren, şunları söyledi:

“İstanbul Güneşli’deki fabrikamızı 1996 yılında açtık, 2009 yılında da Eskişehir’de ikinci fabrikayı açtık. İki fabrikanın kapasitesi yıllık 33 milyon çift. Üretimin yüzde 40’ını İstanbul’da, yüzde 60’ını Eskişehir’de yapıyoruz. İnce kadın çorabı hariç tüm kategorilerde üretim yapıyoruz. Toplam 300 çalışanımız var. Geçen yılki ciromuz 17 milyon dolar oldu. Bunun neredeyse tamamı ihracat

15 milyon dolarlık yeni çorap tesisin yine Eskişehir’de olacağını söyleyen Özüren, yeni tesisin günün şartlarına uygun modern bir altyapısı olacağını söyledi.

Konuyla ilgili olarak Para Dergisine röportaj veren firma sahibi Ümit Özüren, şunları söyledi:

“Çorap üretiminde en önemli faktörlerden biri elektrik kalitesi. Bizim makinelerimiz enerji dalgalanmalarına karşı çok hassas. Ayrıca üç vardiya çalışan, 24 saat devam eden bir üretim yapımız var. Bu yüzden bu kriterlere uygun bir yer bulmamız gerekiyor. Yatırım yapacağımız yerin sosyolojisi, elektrik kalitesi ve iklim şartlarının uygunluğu çok önemli. Şu anda alternatiflere bakıyoruz. Bu fabrikayı online satış kanallarına hizmet vermek için kuracağız. Bu tesis, daha az adette ama daha hızlı üretim yapacak.”

Kaynak: https://www.paradergi.com.tr/is-dunyasi-kulis/2022/03/04/15-milyon-dolarlik-yeni-tesis-icin-yer-ariyor

Etiket yok

  

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • MEMMİNGER – IRO yeni iş Ortağı HALO ile birlikte Örgü üretimi takip süreçlerini daha şeffaf ve daha verimli hale getiriyor

  Tarafından AÇIK 10 Mayıs 2022 - 0 Yorumlar

  Örgü makineleri üretim takip sistemleri ve süreç teknolojisi yönetimi alanında uzman olan Dornstetten merkezli MEMMINGER-IRO GmbH ile HALO firmasının işbirliğinin bu zor koşullarda ilk meyvelerini vermiş olmasından ve birlikte geliştirilen  inteos® NETWORKER çözümünün üstün kalitesinin pratikte kanıtlanmış olmasından büyük memnuniyet duyuyor.

 • Murat Çorap'tan yeni fabrika yatırımı

  Tarafından AÇIK 9 Mart 2022 - 0 Yorumlar

  Murat Çorap, yeni fabrika için kolları sıvadı. İki fabrikası bulunan şirketin üçüncü fabrikasını Eskişehir’de inşa edecek. 15 milyon dolarlık yeni çorap tesisin günün şartlarına uygun modern bir altyapısı olacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili olarak Para Dergisi’ne röportaj veren firma sahibi Ümit Özüren, şunları söyledi: “İstanbul Güneşli’deki fabrikamızı 1996 yılında açtık, 2009 yılında da Eskişehir’de ikinci fabrikayı […]

 • Çorapta 2021 yılının ihracat şampiyonu; Alpin Çorap

  Tarafından AÇIK 13 Mayıs 2022 - 0 Yorumlar

  İHKİB, 2021’in en başarılı hazır giyim ihracatçılarını açıkladı. Hazır giyim kategorisinde LCW Waikiki, çorapta Alpin Çorap ilk sırada geldi.

 • Çorap ihracatı 2021'de 1,3 milyar doları aştı

  Tarafından AÇIK 5 Nisan 2022 - 0 Yorumlar

  Türk çorap sanayi 2021 yılını başarıyla tamamlayarak ihracatını 1,3 milyar doların üzerine çıkardı.

Socks Importers

 • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
  Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
 • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
  For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
 • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
  Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
 • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
  Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
 • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
  Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

Kategoriler