Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

Murat Çorap’tan yeni fabrika yatırımı

Haberler 9 Mart 2022

Murat Çorap, yeni fabrika için kolları sıvadı. İki fabrikası bulunan şirketin üçüncü fabrikasını Eskişehir’de inşa edecek.

15 milyon dolarlık yeni çorap tesisin günün şartlarına uygun modern bir altyapısı olacağı belirtiliyor.

Konuyla ilgili olarak Para Dergisi’ne röportaj veren firma sahibi Ümit Özüren, şunları söyledi:

“İstanbul Güneşli’deki fabrikamızı 1996 yılında açtık, 2009 yılında da Eskişehir’de ikinci fabrikayı açtık. İki fabrikanın kapasitesi yıllık 33 milyon çift. Üretimin yüzde 40’ını İstanbul’da, yüzde 60’ını Eskişehir’de yapıyoruz. İnce kadın çorabı hariç tüm kategorilerde üretim yapıyoruz. Toplam 300 çalışanımız var. Geçen yılki ciromuz 17 milyon dolar oldu. Bunun neredeyse tamamı ihracat

15 milyon dolarlık yeni çorap tesisin yine Eskişehir’de olacağını söyleyen Özüren, yeni tesisin günün şartlarına uygun modern bir altyapısı olacağını söyledi.

Konuyla ilgili olarak Para Dergisine röportaj veren firma sahibi Ümit Özüren, şunları söyledi:

“Çorap üretiminde en önemli faktörlerden biri elektrik kalitesi. Bizim makinelerimiz enerji dalgalanmalarına karşı çok hassas. Ayrıca üç vardiya çalışan, 24 saat devam eden bir üretim yapımız var. Bu yüzden bu kriterlere uygun bir yer bulmamız gerekiyor. Yatırım yapacağımız yerin sosyolojisi, elektrik kalitesi ve iklim şartlarının uygunluğu çok önemli. Şu anda alternatiflere bakıyoruz. Bu fabrikayı online satış kanallarına hizmet vermek için kuracağız. Bu tesis, daha az adette ama daha hızlı üretim yapacak.”

Kaynak: https://www.paradergi.com.tr/is-dunyasi-kulis/2022/03/04/15-milyon-dolarlik-yeni-tesis-icin-yer-ariyor

Etiket yok

  

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • Pamuk ipliğine gelen zam hazır giyimcileri ve çorapçıları endişelendiriyor

  Tarafından AÇIK 2 Şubat 2021 - 0 Yorumlar

  Ocak 2021 itibariyle iplik piyasasında gündem hammadde tedariki ve artan fiyatlar. İç piyasada ipliğe çok ihtiyaç olduğu ve ihracatının kota ile engellenmesi gerektiği yönünde talepler dile getirilmeye başlandı. Bir diğer endişe ise pamuk ipliği fiyatlarının yükselmesi.

 • Tekstilcilerden iplik ithalatında ek verginin kaldırılması çağrısı

  Tarafından AÇIK 11 Kasım 2021 - 0 Yorumlar

  Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki 18 birlik ve dernek, hammadde fiyatlarındaki olağanüstü artışa işaret ederek pamuk ve pamuk ipliği ihracatına gözetim uygulanması; iplik ithalatında ise ek verginin kaldırılması çağrısı yaptı.

 • HMS Çorap Genel Müdürü Gürsel Yetişoğlu'ndan yeni video

  Tarafından AÇIK 2 Ekim 2021 - 0 Yorumlar

  HMS Çorap Genel Müdürü Gürsel Yetişoğlu, elektrik zamlarının sektörde yarattığı sıkıntıları içeren videosundan sonra ikinci bir video daha yayınladı. Usta bu kez fason fiyatlarını gündemine aldı. Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10226515268136639&id=1493433626

 • Türkiye'nin en büyük çorapçıları

  Tarafından AÇIK 7 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

  İSO 1000 Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesine göre Türkiye’nin en büyük çorapçısı Penti Çorap San. ve Tic. A.Ş. 2016 rakamlarıyla üretimden kaynaklı net satışı 192 milyon TL olan Penti Türkiye’nin en büyük çorap üreticisidir. Çorap sanayinin Penti’den sonra gelen en büyük ikinci şirketi ise 179 milyon TL net satış rakamıyla Beks Çorap ve İç Giyim […]

  Socks Importers

  • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
   Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
  • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
   For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
  • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
   Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
  • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
   Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
  • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
   Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

  Kategoriler