Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Ultra Çorap salgın nedeniyle üretime ara verdi

Haberler 19 Mart 2020

Evinde kal Türkiyem, çağrısına çorap sektöründen de destek ve katılım var. Sektörün öncü firmalarından biri olan Ultra Çorap, çalışanların ve kamunun sağlığını öncelikli görerek 13-30 Mart tarihleri arasında fabrikayı kapatma ve çalışanlarını evlerine gönderme kararı aldı.

Bu kararı sosyal medya hesaplarından duyuran firmanın yönetim kurulu başkanı Özkan Karaca, “salgının yayılma tehlikesini görerek acil bir kararla çalışanları evlerine göndermeye karar verdiklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

* evindekaltürkiyem *

Ultra Çorap A.Ş. olarak çalışanlarımızın sağlığının her şeyin üstünde olduğunu düşündük ve ilk teşhis konulduğu gün çok acil karar verdik. 13 mart – 30 mart 2020 arasında fabrikamızı kapattık, yeteri kadar maske dağıttık, günün önemini anlatıp, dikkatli olmalarını söyledik ve evlerine uğurladık, inşallah hepsi sağlıklı bir şekilde işlerine dönerler yine birlikte çalışmaya devam ederiz.

Çalışana 15 gün ücretli izin

Özkan Karaca, personele verilen 15 günlük izinle ilgili olarak uyguladıkları sistemi de açıkladı. Karaca, çalışanların hepsine ücretli izin uyguladıklarını belirterek şunları bildirdi: “Firma olarak fedakarlık yaparak ücretli izin kullandırdım, gerek olursa 30 Mart’ta 7 gün daha izin vereceğim, tamamı ücretli olacak, inşallah bu sürede her şey normale döner, çünkü dayanacağımız kadar yapabiliriz, sonrasını devletimiz düşünür her halde?”

*sağlıklı günler Türkiye*

Açıklanan destek paketi yeterli değil

Özkan Karaca dün açıklanan destek paketiyle ilgili olarak da görüşlerini aktardı. Desteklerin palyatif ve yetersiz olduğunu belirten Karaca’ya göre kısa çalışma ödeneği, stok desteği, vergi ve SSK nın ötelenmesi memnun edici destekler olsa da yeterli değil. KGF’nun 50 milyona çıkması da çözüm değil, çünkü teminatı olana ancak veriyorlar, onlar krediye her zaman ulaşıyorlar.

Özkan Karaca son olarak şu mesajı verdi:

CORONA VİRÜS’Ü
– DÜNYA’ya TEK ÜLKEDEN İTHALAT YAPMANIN HATA OLDUĞUNU GÖRDÜ,
– TÜRKİYE OLARAK BİZDE İHRACAT SİSTEMİMİZİN NE KADAR YANLIŞ OLDUĞUNU GÖRDÜK ÇÜNKÜ TÜRK İHRACATÇILARININ % 80’ni MAL MUKABİLİ OLARAK SATIŞ YAPIYORUZ, ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKE KÖTÜ NİYETLİ MÜŞTERİLER ÖDEME GÖNDERMEZLER

 

sponsorlu bağlantılar

Socks Importers

 • Duyal Corap Ltd. Sti. 14 Eylül 2020
  Duyal Socks For more than 40 years.We have stock for...
 • Gertex USA Inc. 20 Şubat 2020
  For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
 • Gina Hosiery Ltd. 20 Şubat 2020
  Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
 • Shalom International Corporation 20 Şubat 2020
  Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
 • E & E Hosiery, Inc. 20 Şubat 2020
  Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...

Kategoriler