Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Ultra Çorap salgın nedeniyle üretime ara verdi

Haberler 19 Mart 2020

Evinde kal Türkiyem, çağrısına çorap sektöründen de destek ve katılım var. Sektörün öncü firmalarından biri olan Ultra Çorap, çalışanların ve kamunun sağlığını öncelikli görerek 13-30 Mart tarihleri arasında fabrikayı kapatma ve çalışanlarını evlerine gönderme kararı aldı.

Bu kararı sosyal medya hesaplarından duyuran firmanın yönetim kurulu başkanı Özkan Karaca, “salgının yayılma tehlikesini görerek acil bir kararla çalışanları evlerine göndermeye karar verdiklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

* evindekaltürkiyem *

Ultra Çorap A.Ş. olarak çalışanlarımızın sağlığının her şeyin üstünde olduğunu düşündük ve ilk teşhis konulduğu gün çok acil karar verdik. 13 mart – 30 mart 2020 arasında fabrikamızı kapattık, yeteri kadar maske dağıttık, günün önemini anlatıp, dikkatli olmalarını söyledik ve evlerine uğurladık, inşallah hepsi sağlıklı bir şekilde işlerine dönerler yine birlikte çalışmaya devam ederiz.

Çalışana 15 gün ücretli izin

Özkan Karaca, personele verilen 15 günlük izinle ilgili olarak uyguladıkları sistemi de açıkladı. Karaca, çalışanların hepsine ücretli izin uyguladıklarını belirterek şunları bildirdi: “Firma olarak fedakarlık yaparak ücretli izin kullandırdım, gerek olursa 30 Mart’ta 7 gün daha izin vereceğim, tamamı ücretli olacak, inşallah bu sürede her şey normale döner, çünkü dayanacağımız kadar yapabiliriz, sonrasını devletimiz düşünür her halde?”

*sağlıklı günler Türkiye*

Açıklanan destek paketi yeterli değil

Özkan Karaca dün açıklanan destek paketiyle ilgili olarak da görüşlerini aktardı. Desteklerin palyatif ve yetersiz olduğunu belirten Karaca’ya göre kısa çalışma ödeneği, stok desteği, vergi ve SSK nın ötelenmesi memnun edici destekler olsa da yeterli değil. KGF’nun 50 milyona çıkması da çözüm değil, çünkü teminatı olana ancak veriyorlar, onlar krediye her zaman ulaşıyorlar.

Özkan Karaca son olarak şu mesajı verdi:

CORONA VİRÜS’Ü
– DÜNYA’ya TEK ÜLKEDEN İTHALAT YAPMANIN HATA OLDUĞUNU GÖRDÜ,
– TÜRKİYE OLARAK BİZDE İHRACAT SİSTEMİMİZİN NE KADAR YANLIŞ OLDUĞUNU GÖRDÜK ÇÜNKÜ TÜRK İHRACATÇILARININ % 80’ni MAL MUKABİLİ OLARAK SATIŞ YAPIYORUZ, ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKE KÖTÜ NİYETLİ MÜŞTERİLER ÖDEME GÖNDERMEZLER

 

sponsorlu bağlantılar

 • 2018'in en fazla ihracat yapan çorapçıları belli oldu

  Tarafından AÇIK 28 Haziran 2019 - 0 Yorumlar

  İHKİB’in evsahipliğinde gerçekleştirilen 2018 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninde geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatlarla ödül almaya hak kazanan firmalara plaket verildi.Ödüller platin, altın,gümüş, bronz ve başarı olmak üzere beş kategoride verildi. Gecede 59’u platin, 182’si altın olmak üzere toplamda 2 bin 248 firmaya ödülleri verildi.

 • Çin'deki salgının Türkiye'nin çorap ihracatına etkisi

  Tarafından AÇIK 28 Ocak 2020 - 0 Yorumlar

  Çin’in Wuhan şehrinde 8 Aralık 2019 tarihinde ilk kez rapor edilen o günden bügüne hızla yayılan Coronavirus nedeniyle dünya diken üstünde. Hızla yayılan ve Çin’deki birçok kentte karantina uygulanmasına neden olan salgın nedeniyle 100’den fazla kişi hayatını kaybetti, 5000’e yakın kişi enfekte olmuş durunda. Bu rakamın daha da artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 • Bayrampaşa'da çorap imalathanesinde yangın çıktı

  Tarafından AÇIK 3 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Bayrampaşa’da Duman İşhanı’nın üst katında faaliyet gösteren Mustafa Nezir’a ait Nzr Textile isimli çorap atölyesinde yangın çıktı. Yangına müdahale sırasında bir itfaiyeci düşerek yaralandı. Yaralı itfaiye eri ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yangın itfaiye ekiplerinin iki saat süren çalışmasıyla söndürüldü.

 • Tekstilin merkezi İtalya'da salgın alarmı

  Tarafından AÇIK 24 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  İtalya’daki 150’den fazla coronavirüs vakasının çıkması ülkede tedirginlik yarattı. İtalya’da salgın endişesi olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden oldu. Vaka sayısının artması ve ilk ölümün gerçekleşmesi ile birlikte karantina uygulamaları başladı.

 • Salgın nedeniyle üretime ara veren çorap fabrikalarının listesi

  Tarafından AÇIK 20 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizdeki birçok firma geçici olarak kapılarını kanattı, çalışanlarını evlerine gönderdi. Çorap sektöründe Ultra Çorap çalışanlarını 30 Mart’a kadar ücretli izin verdi. Bunun dışında Alpin Çorap ve Atel de üretime ara verdi. Ay sonuna kadar üretime ara veren ya da bir kaç güne kadar ara verecek olan firmalar şöyle: Ultra Çorap Alpin Çorap […]

 • Bir yangın haberi de Kapaklı'dan geldi

  Tarafından AÇIK 4 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Bayrampaşa’daki çorap atölyesi yangının daha dumanı tüterken bir yangın haberi de Tekirdağ Kapaklı’dan geldi. Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde, Yıldız Caddesinde faaliyet gösteren bir çorap atölyesinde yangın çıktı. İki katlı atölyede meydana gelen yangın maddi hasara neden oldu. Elektrik kontağından çıktığı tespit edilen yangın, Tekirdağ itfaiyesinin müdehalesiyle söndürüldü.  

Kategoriler

Socks Importers

 • Gertex USA Inc. / 20 Şubat 2020:
  For more than 60 years, Gertex has partnered with mass-market,...
 • Gina Hosiery Ltd. / 20 Şubat 2020:
  Gina Group is an industry-leading wholesale fashion apparel and accessories...
 • Shalom International Corporation / 20 Şubat 2020:
  Shalom International has been an importer and distributor of fashion...
 • E & E Hosiery, Inc. / 20 Şubat 2020:
  Established in 1994, by Elie Levy, E&E has completed a...
 • HOSIERY CENTER B.V. / 17 Eylül 2019:
  Hosiery Center is an independent “full-service” organization specialized in sales,...